Nedezinfikujte špínu!

Nedezinfikujte špínu!

  • 1301
  • 0

Dezinfekce, dnes tolik diskutovaný proces. Málokdo však ví, jak má dezinfekce doopravdy vypadat. Chybným, přesto velmi častým trendem je, že firmy své prostory, podlahy, toalety, šatny, ohmatové plochy (kliky, vypínače, zábradlí, atd) plošně dezinfikují, ale bez předchozího důkladného úklidu.

Pokud se před dezinfekcí takový úklid neprovede, nevytvoří se tzv. dezinfekční film.

V první řadě musí přijít hloubkové vyčištění povrchů. To znamená odstranění nečistot, mastnoty, zamyté spáry, ohmaty, ale zbytky čisticích přípravků atd. Po důkladném vyčištění je důležité omyt čištěné povrchy čistou vodou. Až poté na suchý povrch je možné aplikovat dezinfekci.

Vždy je velmi důležité zachovat dobu působení (expozici) tak, jak se uvádí na konkrétní dezinfekci, jinak se film neutvoří. Samozřejmostí je používání čistých pomůcek (utěrky, mopy, hadry, rozmýváky, košťata, houbičky, vědra atd.) a čistých roztoků přípravků.

A na konec je nejdůležitější, nezapomínat na pravidelný úklid i potom, kdy COVID 19 odezní. Uklízet se má na pracovištích podle zákona denně, a ne jednou nebo párkrát týdně. Úklid není jen viditelné odklízení nečistot, aby prostor vypadal čistý. Jde o to, aby čistý také opravdu byl. Toho lze dosáhnout jen dlouhodobou a pravidelnou údržbou. Dále je důležité mít na paměti, že i při sebelepším pravidelném úklidu je nutné minimálně jednou za rok provést generální úklid.

Navíc, pravidelná a správná údržba prodlouží životnost zařízení i povrchů a zároveň pomůže zlepšit podmínky pro zdravý život všech, kdo prostory využívají.

Co si o dezinfekci myslíte Vy?

 

Tip: https://cleanngreen.cz/kategorie-produktu/setrny-uklid/

#cleanngreencz #cleanngreenczshop #cleanngreen #uklid #ecocleaning #ecoclean #ekouklid #cisto #home #friends #life #lifestyle

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

LATEST POSTS
MOST POPULAR
TEXT WIDGET

What makes Cleanmate trusted above other cleaning service providers? When you combine higher standards, smarter strategies and superior quality all in one package, the result is top notch.

ARCHIVES

cs_CZCzech